DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP DLA WSZYSTKICH ZAMÓWIEŃ
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

 JAK WYBRAĆ KUBEK TERMICZNY CZ.2. NAKRĘTKI. Krótki przegląd technologii.

2024-05-23
 JAK WYBRAĆ KUBEK TERMICZNY CZ.2. NAKRĘTKI. Krótki przegląd technologii.

 

Najtańsze i Najprostsze rozwiązanie zakrętek do kubków termicznych

Najstarszą i najprostszą formą jest zwykła nakrętka. Ale za każdym razem gdy potrzebujesz dostać się do zawartości musisz użyć dwóch rąk i taką nakrętkę odkręcić. Jest to najtańsze rozwiązanie ale najczęściej skuteczne. 

Drugą serią popularną w kubkach termicznych są zakrętki z tak zwanym grzybkiem.  

Naciskamy przycisk znajdujący się u góry i po charakterystycznym kliknięciu wewnątrz kubka element z uszczelką blokuje się w pozycji otwartej.  Po kolejnym kliknięciu i usłyszeniu charakterystyka charakterystycznego kliknięcia element z uszczelką zamyka się.  jest kilka wad takiego rozwiązania. Pierwsza  wada jest taka, że nakrętka musi być dosyć wysoka ponieważ na tym elemencie zamykającym musi się zmieścić sprężynka dociskająca uszczelkę do nakrętki. Druga wada jest taka, że nakrętki rzadko są rozbieralne i w tej przestrzeni między uszczelką, a przyciskiem zbiera się masa brudów i powstaje obca cywilizacja, którą trudno usunąć. A jeśli już takie nakrętki da się rozebrać to w efekcie otrzymujemy kilka luźnych drobnych części, które rzadko kiedy ktoś potrafi poskładać w prawidłowej kolejności, a do tego mają tendencję do gubienia się i cały kubek jest do wyrzucenia ponieważ nie da się dokupić zapasowej nakrętki. 

Nakrętki z klapką 

Trzecią serią popularnych zakrętek  jest taka, którą wkręca się w korpus kubka ale od zewnętrznej strony ma plastikową klapkę z uszczelką.  Rozwiązanie średnio praktyczne bo czasami trzeba użyć obydwu rąk do otwarcia tej klapki ale skuteczne proste i tanie. 

Nakrętki z zasuwką 

Takie rozwiązanie znajdziemy w kubku do kawy Apollo od marki dr bacty.  sam kubek Jest fantastyczny  nakrętka świetnie pasuje do kubka  i jest mocowana na specjalnej uszczelce,  a od góry znajduje się niewielka klapka która otwiera i zamyka ustnik z którego pijemy.  minusem jest to że nakrętka nie jest w 100% szczelna i jak opisuje ją producent służy przeciwko rozchlapaniu płynu.  kupka więc nie możemy wrzucić do plecaka lub torby ale swobodnie możemy zabrać kawkę do samochodu z samochodu do biura z biura na spotkanie a ze spotkanie z powrotem do domu

Nakrętki automatyczne z przyciskiem 

Czwartym najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem  są kubki z przyciskiem automatycznym. Pierwszą firmą, która wymyśliła i opatentowała to rozwiązanie jest marka Contigo. Przycisk znajduje się nie u góry nakrętki ale pod palcem wskazującym i środkowym i łatwo otworzyć taki kubek jedną ręką.  Element z uszczelką pracuje w pozycji poziomej, a nie pionowej  dzięki czemu nakrętka nie musi być tak bardzo wysoka. Dodatkowo w kubkach termicznych Contigo cały mechanizm  jest łatwo dostępny do mycia, nie ma żadnych luźnych części. Jest to drogie i zaawansowane rozwiązanie ponieważ taka nakrętka składa się z około 20 różnych części ale jak do tej pory jest to rozwiązanie najlepsze na świecie. Firma Kambukka próbowała skopiować ten patent ale nie specjalnie jej się to udało ponieważ wewnątrz ich nakrętek znajduje się plastikowy element, który trzeba prawidłowo umieścić w nakrętce bo w innym przypadku grozi nam zalanie całej zawartości plecaka lub torby. No i oczywiście jest to dodatkowo luźna część którą łatwo zgubić.  


pixel