Darmowa dostawa od 99,99 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ceramiczne kubki termiczne

( ilość produktów: 48 )

Przetestuj kubek termiczny z wkładem ceramicznym

Ceramiczne filiżanki czy kubki z uchem znane i bardzo lubiane są już od dawna. Użytkownicy doceniają nie tylko ich ładny wygląd, ale też chociażby zalety dotyczące wytrzymałości na wysokie temperatury. By móc w podróży cieszyć się tymi plusami, stworzono kubki ceramiczne termiczne. Zazwyczaj ich zewnętrzna część jest stalowa, zaś wnętrze pokryte jest warstwą mocnej ceramiki. Jakie firmy tworzą takie produkty? Jakie jeszcze zalety ma ceramika obecna w omawianych modelach?

Co zapewnia kubek termiczny ceramiczny w środku?

Ceramika to materiał, który powstaje w procesie wypalenia gliny w bardzo wysokiej temperaturze (wynoszącej od 900°C do 2 000°C). Dzięki temu gorąca temperatura napoju nie spowoduje jej uszkodzenia. Ale i zimne temperatury (na przykład sok z kostkami lodu) w żaden szkodliwy sposób nie wpłyną na nasz ceramiczny kubek termiczny.

A co jeśli chodzi o wpływ na zapach lub smak pitego przez nas napoju? Żaden z nich nie zmieni się po tym, gdy wlejemy płyn do omawianego naczynia. Kawa w 100% pozostanie kawą, a herbata herbatą. Nie musimy się obawiać obecności jakiegokolwiek dodatkowego posmaku – kubki termiczne z ceramiki są w pełni neutralne dla napojów.

Na koniec wspomnijmy, że każdy z omawianych modeli, w tym także kubek termiczny ceramiczny Contigo Glaze, dobrze utrzymują ciepłą temperaturę płynów. Przykładowo, wspomniany Glaze zapewni nam ciepły napar przez 7 godzin, czyli prawie cały standardowy dzień pracy biurowej. A dołączona do niego szczelna nakrętka to 100-procentowa pewność, że nawet kropla płynu nie wyleje się z naszego kubka.


pixel